Basteja

bastejaduzaW poniedziałek tj. 02.11 dzieci przychodzą wg planu, ale chciałam Państwa poinformować, że w trakcie zajęć będę wychodziła z dziećmi na warsztaty do Bastei na zajęcia związane ze zbliżającym się Świętem Niepodległości.

Cena warsztatów 5 zł. Jednak nie zbieram od Państwa pieniążków ponieważ skorzystam ztych, które Pan Jacek Jankowski zebrał na zebraniu.

W piątek 30.10 sprawdzian

Zagadnienia:

  • pisanie poznanych liter
  • zaznaczanie samogłosek
  • wpisanie podanej litery w model wyrazu
  • układanie wyrazów z sylab, zapis tych wyrazów
  • przepisywanie zdań
  • podział wyrazów na sylaby

Proszę , aby na PONIEDZIAŁEK dzieci przyniosły mały znicz plastikowy

Wycieczka – Komenda Policji

W czwartek tj. 29.10 idziemy na wycieczkę – Komenda Policji

Zbiórka w holu szkoły o godz. 10.55 (dzieci ze świetlicy odbiorę osobiście). Dzieci przychodzą z tornistrami, które zostawiają w szatni. Po powrocie z komendy lekcje do 15:50 (dla wszystkich). Proszę, aby dzieci miały ze sobą bilety autobusowe.

 

Bal Wszystkich świętych – informacja od Pani Katechetki

05.11.2015 (czwartek) g. 16:00 – 18:00

  1. Bal jest w całości darmowy dla dzieci
  2. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 mogą zostawić np. kurtki i obuwie w szatni. Prosimy pamiętać o zmiennym obuwiu i wzięciu ze sobą napoju (który spożywamy w holu szkoły)
  3. Pamiętamy, że to nie jest zwykły bal, to BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, dlatego prosimy, aby dzieci przebrały się tylko i wyłącznie za postaci świętych, czyli np. św. Jana Pawła II, Matkę Bożą, Aniołów, św. Franciszka – podpowiedzi takich przebrań będą podane przez nauczycieli i Panie katechetki na lekcjach religii.
  4. NIE przebieramy się za Batmana, Spidermana, czy złego ducha, itp., nie przynosimy różdżek, rogów diabelskich – ideą tego BALU jest świetna zabawa i promocja świętości do której każdy z nas zmierza

Pasowanie klas pierwszych

ZOBACZ GALERIĘ

Jedną z pierwszych chwil w życiu każdego ucznia, na którą czeka z wielkim niepokojem jest rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej. Uroczystość ślubowania jest tego najlepszym przykładem.

W piątek 16 października 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 7 odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna, tekst ślubowania, symboliczny moment pasowania na ucznia nie pozwalają wymazać ze wspomnień tej uroczystości. Pierwszoklasiści w obecności wicedyrektor Małgorzaty Goździk oraz wychowawców i rodziców, zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły.